Czekaj trwa pobieranie danych z serwera
zamknij
 
Jeśli nie należysz jeszcze do społeczności doURODY.pl koniecznie zobacz jakie korzyści płyną z rejestracji i załóż sobie konto!
Portal Portal Społeczność Społeczność
 
 
 
 
Weź udział w konkursie "Rozkwitaj w zdrowiu"
kategoria:
autor tematu:
 
 

ADMINISTRATOR
Łódź
2011-04-06 11:48
W dzisiejszych czasach tempo życia jest coraz szybsze. Zwłaszcza my, kobiety, mamy dużo spraw na głowie i borykamy się z różnymi problemami. Praca, dom, dzieci, mężczyzna, zakupy - to wszystko sprawia, że często zaniedbujemy nasze zdrowie. Mowa tu nie tylko o przeziębieniu czy bólu pleców, ale o kobiecych problemach. Zadbaj więc o swoją kobiecą intymność już teraz razem z Bielendą i Natural Lady. Z myślą o Was mamy zestawy wkładek higienicznych Natural Lady oraz płynów do higieny intymnej Bielanda. Aby otrzymać nagrodę należy odpowiedzieć na pytanie: W jaki sposób zachęciłabyś kobiety do regularnych badań? Odpowiedzi można przesyłać w dowolnej formie (apele, hasła, opisy). Autorki najciekawszych wypowiedzi zostaną nagrodzone. Powodzenia!

Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj: http://www.dourody.pl/rozkwitaj_w_zdrowiu_z_bielanda_i_natural_lady.html
 

martunia200190
łódź
2011-04-06 13:09
Widzę że to ja dziś pierwsza zabieram głos:)
Bardzo popieram pomysł tego konkursu i niezmiernie się cieszę, że dourody.pl zwraca tak szczególną uwagę na temat profilaktyki badań wśród kobiet. Niestety wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo ważne są takie badania. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych, czy to w przypadku raka piersi czy szyjki macicy, wielokrotnie zwiększa szanse na wyleczenie. Kobiety jednak, zabiegane i zajęte codziennymi sprawami tak na prawdę często nie mają czasu by pójść do ginekologa dlatego ważne jest by uświadamiać wszystkie kobiety jak poważne jest ryzyko choroby i by zachęcać je do badań przynajmniej raz w roku.
Jeżeli chodzi o mnie, to myślę że dobrym sposobem na zachęcenie kobiet do badań byłoby dotarcie do ich świadomości przez dzieci. Myślę że warto byłoby przekazać dzieciom informacje na temat chorób kobiecych oczywiście w przystępnej formie a następnie zorganizować przedstawienie w szkole dotyczące tej problematyki. Kluczowym etapem tego występu byłoby rozdawanie przez dzieci imiennych zaproszeń dla mam na badania cytologiczne i mammograficzne organizowane w pobliskich przychodniach. Do zaproszeń dzieci mogłyby dołączyć swoje laurki z wizerunkiem kochanej mamy i hasłem w stylu "Mamusiu- Chcę żebyś była zdrowa. Zrób badania" Myślę, że każda mama wzruszyłaby się takim gestem i poszła na badania.
Nie wszystkie z nas mają jednak dzieci dlatego specjalnie dla tych pań warto zorganizować wystawę zdjęć na których ujrzałybyśmy kobiety różnych pokoleń i ras. Warto byłoby umieścić tam również zdjęcia kobiet chorych tak by były one przestrogą i dały mocny akcent całej wystawie. Uczestniczkom wystawy można byłoby rozdawać przy tym ulotki zawierające opis choroby, jej przyczyny, skutki, ale też opis badania cytologicznego i mammograficznego oraz spis najbliższych placówek do których można się udać w celu zrobienia badań.
Kolejny pomysł jaki mam dotyczy pracodawców. Gdybym była właścicielem firmy- organizowałabym specjalnie dla moich pracowniczek spotkania z doświadczonymi lekarzami, tzw pogadanki na temat raka piersi i szyjki macicy. Na spotkaniach tych kobiety mogłyby dowiedzieć się więcej na temat choroby ale też zadawać lekarzowi pytania. Poza tym jeden dzień w roku byłby w mojej firmie dniem w którym kobiety miałyby wolne po to by iść na badanie lekarskie i nazywałby się dniem zdrowia kobiety. żeby jeszcze bardziej zachęcić kobiety do tego dnia i badań rozdawałabym kobietom upominki w postaci biletów do kina czy kosmetyków ale tylko tym które odbyły badanie, to by była taka mała motywacja.
Poza tym myślę, że w miejscach publicznych np w przychodniach uczelniach w pracy warto rozwieszać plakaty zachęcające do badań z mocnymi hasłami, tak by każda z nas na każdym kroku stykała się z tym problemem i by uświadamiała sobie że profilaktyka jest najważniejsza. Dobrym hasłem jest chociażby zaproponowane przez redakcję "rozkwitaj w zdrowiu" , "kobiety, do badań!", "nie trać swojej kobiecości- zbadaj się" czy też np. "zapobiegaj rakowi kobiecą siłą".
To chyba wszystko co przychodzi mi do głowy. Mam nadzieje, że w końcu ten problem uzyska rozgłos a wszystkie kobiety zaczną podchodzić do problemu poważnie.
--------------------------
Ostatnio edytowane przez: martunia200190
Data: 2011-04-06 13:09:47  

--------------------------

 

sylwia2288
Białystok
2011-04-06 16:06
Puka baba do lekarza
Miała romans u piekarza
Więc wezwała ja ta sprawa
Oj ja biedna chora baba
Mnie tu boli , kręci strasznie
Lekarz śmieje się rubasznie
Ja tu chętnie ci pomogę
Kiedy miałaś cytologie?
Astrologie?
O ja widzę trzeba zbadać
Bo poważna jest to sprawa
Cytologię trzeba robić
Często gęsto badać trzeba
Bo choroba kiepska sprawa
Romans kwitnąć babo będzie
W eskapady wpadać zechcesz
Ginekolog cie wyleczy
Te choróbsko wnet przepędzi
I figlować w łożu zechcesz
I z piekarzem szczyt zdobędziesz

 

sijam
Czarna
2011-04-06 19:32
Słuchaj swojego ciała,
Zrozum jego potrzeby,
Przyjaźnij się z nim,
Chroń je!
 

bella
Kielce
2011-04-06 20:10
Każda z Nas zawsze chce pięknie wyglądać.Mieć nienaganny makijaż,schludny i modny strój,wspaniałą fryzurę,zadbane paznokcie.Tak są to nasze codzienne pragnienia idealnej kobiety,mającej na głowie pracę,dom męża i dzieci.Jednak często w tym natłoku obowiązków zapominamy o najważniejszym-o naszym zdrowiu!Nadchodzą święta,a wraz z nimi czas na zastanowienie się i zatrzymanie w natłoku codziennych obowiązków.Może w tym czasie znajdziemy chwilkę dla siebie,by móc na spokojnie zatroszczyć o Nasz największy skarb-nasze ZDROWIE.W końcu czego można sobie życzyć w tym czasie nawzajem-tylko dużo,ale to dużo zdrowia!
 

haneczkab92
Strzelin
2011-04-06 21:11
"Kobieta jest jak kwiat, gdy jej nie pielęgnujesz, zwiędnie..."
Każda z nas powinna zadbać o siebie i swoje zdrowie. Nie tylko inni są ważni, my same dla siebie powinnyśmy być ważne, a wręcz najważniejsze!:)

Dziewczyny i kobiety!!
Na widok lekarza mówimy: o rety!
Tak być nie powinno, że się go boimy,
I jak słup soli, przed gabinetem stoimy!!!
Przecież nasze zdrowie jest bardzo ważne,
i każde dolegliwości bardzo poważne!
Przecież nasza kobiecość jest dla nas bezcenna
i nie tylko dla nas, dla mężczyzn jest niezbędna!!:)
Chodźmy więc do lekarza regularnie
By nie wyglądać brzydko i marnie!!!
Nie lekceważymy żadnych złych objawów kobietki kochane,
i wtedy do lekarza lecimy i się go nie boimy!!!:)

Tak więc każda z nas musi chodzić do lekarza, gdyż musimy zadbać o siebie, nie tylko o innych!!!:)
--------------------------
Ostatnio edytowane przez: haneczkab92
Data: 2011-04-06 21:15:50  

--------------------------

 

magdax78
kraków
2011-04-06 21:20
Czy wiesz ze statystyczna kobieta spędza na zakupach 399h i 46 minut rocznie?
Badanie mammograficzne trwa kilka minut a cytologia kilkadziesiąt sekund – kilkadziesiąt sekund, które mogą diametralnie zmienić zycie.
Codziennie w Polsce 5 kobiet umiera na raka szyjki macicy i 14 na raka piersi tylko, dlatego ze nowotwór został wykryty zbyt późno.

( w czasie pisania tego postu na świecie zmarły 2 kobiety na raka szyki macicy i 4 na raka piersi)

--------------------------
Ostatnio edytowane przez: magdax78
Data: 2011-04-06 21:21:58  

--------------------------

 

emka86
Gdańsk
2011-04-07 11:14
Proponuję krótkie dosadne hasełko Regularne badania = Radość życia murowana !!! które nie tylko zostaje wywieszone w miejscach takich jak szpital czy przychodnia, ale np. na przystankach autobusowych , w kinach ,w miejscach często odwiedzanych przez ludzi. Wysyłanie zaproszeń na badania, to też dobry krok,ale wcale nie przemawia do starszych kobiet( A takie badania należy wykonywać szczególnie w starszym wieku). Moja mama dostała takie pisemko, i co ? nawet go nie otworzyła,schowała pod obrus ... Warto namawiać kobiety ,by opowiadały swoim przyjaciółkom ,znajomym ... Warto jest organizować dni badań , gdzie kobieta może przyjść na nie bez skierowania, bez pieniędzy, czy zbędnych zapisów... I to nie w wielkich miastach , ale w małych miasteczkach , dużych wsiach. To właśnie tam odsetek kobiet nie badających się jest największy, ponieważ boją się,nie mają czasu lub pieniędzy na dojazd do większej miejscowości.
Pamiętajmy:

Regularne badania = Radość życia murowana !!!

 

beksa666
Debica
2011-04-07 12:08

--------------------------
Wypowiedź skasowana przez : beksa666
Data: 2011-04-13 11:20:51  

--------------------------

 

margolcia74
Gorlice
2011-04-07 13:13
Kobieto!
Zamiast tracić czas na pakowanie się w podróż na tamten świat
Zrób szybko w cytomammobusie proste, bezpłatne badania
Zostań w gronie najbliższych - ciesz się zdrowiem przez wiele długich lat!

To apel, dzięki któremu namówię kobiety do badań profilaktycznych emanując czułością, miłością, dobrocią i tkliwością ale też użyję siły perswazji i determinacji.
Niczym nieuzasadniony lęk przed badaniem, wstyd, brak czasu, czy przekonanie, że „mnie to nie dotyczy” odbiera nam przecież możliwość skutecznej walki z wcześnie wykrytą chorobą!
Kobiety! Łączy nas przecież radość życia! Kochamy swoje rodziny, mamy swoje pasje, lubimy swoją pracę, potrafimy cieszyć się każdym nowym dniem i umiemy świetnie dostrzegać w nim setki drobiazgów. Zarażajmy więc wkoło optymizmem i chęcią życia w zdrowiu i radości!
Niech ten niecodzienny sposób będzie wyraźną zachętą do regularnego wykonywania mammografii i cytologii, bo pozwoli uratować nasze życie! Walczmy więc i wygrajmy walkę z nowotworem! Badajmy się, bo warto żyć! Mamy do tego mnóstwo powodów! Nasze rodziny, przyjaciół, marzenia... Dajmy sobie szansę na ocalenie się przed rozwojem nowotworu - to krótka, bezbolesna chwila - regularne badania profilaktyczne to szansa na życie!
Zamiast więdnąć w chorobie - Rozkwitajmy w zdrowiu!
 
 
 
 
Jeśli chcesz być informowany na
bieżąco zapisz się do newslettera.
Twoje dane
Imię i nazwisko:
E-mail:
*
 
 
anuluj wybór
 
 
 
zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.